20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

RCWG powstało w 1994 roku. Od 2001 roku jest samodzielnym stowarzyszeniem działającym w ramach ogólnopolskiej Federacji Centrów Wolontariatu. Na przełomie lat RCWG realizowało projekty kładące nacisk na aktywizację społeczności lokalnych oraz projekty mające na celu zmianę postrzegania wolontariatu i wolontariusza z działań na rzecz pomocy społecznej w świadomą postawę obywatelską.

RCWG jest jedyną tego rodzaju organizacją w Gdańsku oraz jedyną organizacją wspierającą wolontariat w obszarze regionalnym

Celem Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku jest upowszechnianie idei pracy nieodpłatnej na rzecz organizacji, instytucji i osób prywatnych oraz kompleksowe wspomaganie osób zainteresowanych taką aktywnością.

Za działania w regionie RCWG otrzymało wyróżnienie w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2011 –Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego, nagrodę główną (2012 rok) w Kategorii Społeczeństwo Obywatelskie – Nagroda Bursztynowego Mieczyka dla najlepszej Organizacji Pozarządowej w woj. Pomorskim oraz nagrodę główną w Konkursie dla najlepszej organizacji pozarządowej 2012 –Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk im. Lecha Bądkowskiego.

Czytaj więcej: www.wolontariatgdansk.pl