Do zlotu pozostało

Zlot ZHP Gdańsk 2018 już za miesiąc!

Za 30 dni rozpoczynamy największe wydarzenie programowe organizowane przez Związek Harcerstwa Polskiego od 30 lat. Na terenie Wyspy Sobieszewskiej, już 6 sierpnia pojawi się 15 000 harcerzy, skautów i instruktorów, aby celebrować stulecie Odzyskania Niepodległości oraz stuletnią działalność naszej organizacji.

Pracę nad organizacją Zlotu ZHP Gdańsk 2018 wchodzą w intensywny okres końcowych przygotowań. Od 2 lipca na Wyspie Sobieszewskiej  działa polowy sztab zlotu, który podejmuje kroki do protokolarnego odebrania terenu miasteczka zlotowego od Miasta-Gospodarza w dniu 16 lipca. 5 lipca 2018 roku komendant zlotu hm. Karol Gzyl oraz zastępca komendanta zlotu hm. Artur Glebko odbyli spotkanie z wiceprezydentem Miasta Gdańska, aby omówić stan zaawansowania prac wykonywanych przez Miasto. Działania na terenie Zlotu ZHP idą pomyślnie. Zakończono tworzenie sieci wewnętrznych dróg ewakuacyjnych, a od kilku dni trwają prace montażowe na terenie miasteczka, realizowane przez podwykonawców.

Jednocześnie z pracą komendy i sztabU zlotu prowadzone są energiczne działania komend gniazd, które wspierane przez komendy chorągwi przygotowują wyjazd harcerzy i harcerek na Zlot, czuwają nad zapewnieniem zakwaterowania podczas wydarzenia i opracowują oryginalny program zlotowy przewidziany dla uczestników z innych regionów Polski.

Autor: Grzegorz Zieliński 6.07.2018

6.07.2018 Zlot ZHP Gdańsk 2018 już za miesiąc!

4.07.2018 Stwórz nową sprawność harcerską “Zero Waste” i zdobądź nagrody!

29.06.2018 Nadchodzi #harcerskielato i nadal nie masz planów? Zostań kadrą Zlotu!

29.06.2018 Zostań zmianą! Wykonaj zadanie przedzlotowe

29.06.2018 Podsumowanie stanu przygotowań do Zlotu