20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

[ZAPOWIEDŹ] 2 sierpnia 13:30 Konferencja prasowa w miasteczku zlotowym

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w konferencji prasowej, która 2 sierpnia o godz. 13.30 odbędzie się w miasteczku harcerskim na Wyspie Sobieszewskiej.

Opowiemy o ostatnim etapie przygotowań, wydarzeniach przygotowanych dla harcerzy i mieszkańców oraz biciu polskiego rekordu Guinnessa. Będą Państwo mieli na własne oczy możliwość przekonania się, jak powstaje miasteczko harcerskie, w którym już 6 sierpnia zamieszka ponad 12 tysięcy harcerzy z całej Polski oraz kilkuset gości z bliższej i dalszej zagranicy.

Konferencja prasowa odbędzie się w Centrum Prasowym Zlotu na Wyspie Sobieszewskiej. Wjazd Bramą nr 6 od strony ulicy Przegalińskiej. Na konferencję prasową nie jest wymagana akredytacja.

Zlot ZHP Gdańsk 2018, który odbywa się w dniach 6-16 sierpnia jest częścią jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.  Przygotowując zlot, czerpaliśmy z naszej historii, ale przede wszystkim patrzyliśmy na wyzwania, które stawia przed nami dzisiejszy świat i na to, jak przygotować harcerki i harcerzy, aby potrafili im sprostać.

Miejsce zlotu to rozległy, zielony teren na Wyspie Sobieszewskiej podzielony na sześć stanic, w których obozować będą harcerze i harcerki z całej Polski – ponad 12 tysięcy osób. Modułowy program edukacyjny zapewnia uczestnikom i uczestniczkom zajęcia wodne, zwiedzanie Gdańska, udział w wydarzeniach kulturalnych, wyjazdy na Kaszuby, służbę na rzecz regionu. Harcerze i harcerki samodzielnie przygotują sobie posiłki, rozbiją obozowiska. Aktywny dzień zakończą na tzw. rynku zlotowym, gdzie wieczorem odbywać się będą kameralne koncerty, gry, dyskusje, spotkania z autorytetami świata kultury i sztuki, aktywistami i społecznikami.

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, które od 1918 roku wspiera wychowywanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. ZHP dba o ich wszechstronny rozwój, rozwija ich i wychowuje na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim. Każdego dnia ponad 12 000 instruktorów – wolontariuszy pełni służbę. Pracuje, aby ZHP stawało się coraz prężniej działającą organizacją, która zmienia otaczający nas świat. Prawie 110 000 dzieci i młodzieży zrzeszonych w ZHP rozwija swoje umiejętności, zdobywa nową wiedzę, aby móc czerpać z nich w dorosłym życiu.

 

Kontakt dla mediów:

  • Rzecznik prasowy Zlotu ZHP Gdańsk 2018, phm. Marta Bańka, marta.banka@jpt.zhp.pl, +48 507 146 866
  • Rzecznik prasowy ZHP, hm. Martyna Kowacka, rzecznik@zhp.pl, tel. +48 601 246 164
Autor: Grzegorz Zieliński 28.07.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich