14.11.2018
EN
Gdańsk 2018

Drodzy Zlotowicze! 

Już moment dzieli nas od największego harcerskiego wydarzenia tego roku – Zlotu ZHP w Gdańsku. Abyście poczuli jego atmosferę, przygotowaliśmy dla Was zadanie przedzlotowe będące wstępem do służby harcerskiej. Służba to, obok braterstwa i pracy nad sobą, zasada harcerskiego wychowania – dlatego tak ważne jest by żyła!  Poprzez zadanie chcemy pokazać Wam, że służba nie musi być trudna. Najważniejsze jest to, co chcemy przez nią osiągnąć. 

Jakie zadanie postawiliśmy przed Wami?

Jedyne co należy zrobić, to dotrzeć do osób starszych, samotnych lub osób, które są bardziej niż inni narażone na brak odpowiedniej i szybkiej reakcji w sytuacji, gdy źle się poczują, zasłabną czy stracą przytomność. Waszym zadaniem jest wypełnienie wraz z nimi Karty Zdrowia. 

W Karcie Zdrowia znajdują się podstawowe informacje dotyczące zdrowia właściciela.  Wypełniony formularz umieszcza się w najwidoczniejszym miejscu w mieszkaniu np. w kuchni na lodówce. W przypadku, gdy osoba straci przytomność do przyjazdu pogotowia, ratownicy medyczni prawdopodobnie zauważą Kartę Zdrowa i zapoznają się z jej treścią. 

Zadanie możecie wykonać indywidualnie np. ze swoją babcią lub grupowo poprzez dotarcie do kręgów seniorów, domów opieki społecznej, miejsc gdzie przebywają wskazane osoby (np. w parku). 

Im więcej kopert wypełnicie, tym większe szanse na uratowanie komuś zdrowia, a nawet życia! 

Dodatkowo, wykonać zdjęcie swojego patrolu z wydrukowanym formularzem i przesłać je na wskazany adres (wraz z ilością wypełnionych kopert). Znajdą się one na zlotowej stronie lub portalu społecznościowym. Jeśli sami chcecie podzielić się zdjęciami, dodajcie do nich w opisie: #kartazdrowia #zlotzhp2018.  Pokażmy światu naszą służbę! 

 

Życzymy powodzenia w zmienianiu świata na lepsze!
PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ DZISIAJ, NIE JUTRO! 

Licznik Kart Zdrowia

501

Instrukcja krok po kroku: 

  1. Wydrukuj formularz Karta Zdrowia (w załączniku). 
  2. Znajdź osobę, której pomożesz wypełnić dane do Karty Zdrowia. 
  3. Wytłumacz wybranej osobie na czym polega akcja. 
  4. Pomóż w uzupełnieniu formularza. 
  5. Złóż formularz na trzy części tak, by widoczny był napis Karta Zdrowia. 
  6. Poproś osobę, której pomagasz, by umieściła kopertę w widocznym miejscu w swoim domu. 
  7. Prześlij do nas wiadomość zwrotną na adres zadanie@gdansk2018.zhp.pl z ilością kopert, które udało ci się wypełnić. 

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami na adres:
zadanie@gdansk2018.zhp.pl