20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Wszystko pod kontrolą – u nas jest bezpiecznie

Zapewnienie bezpieczeństwa w każdej dziedzinie życia uczestników Zlotu jest priorytetem dla kadry. Poza szkoleniami i zapoznawaniem się z przydatnymi informacjami w temacie bezpieczeństwa trwają przygotowania terenu miasteczka zlotowego.  

Dobrze oznakowany teren  

Spacerując przez miasteczko można napotkać oznaczenia, które uchronią przed zagrożeniem lub pomogą zadbać o poczucie bezpieczeństwa i komfort przebywających na terenie Zlotu. Każdy uczestnik wie, gdzie znajdują się gaśnice, czy miejsca zbiórki w przypadku ewakuacji. Są również ostrzeżenia przed urządzeniami elektrycznymi oraz informacje o przeznaczeniu wody. Z daleka można dostrzec również, gdzie znajduje się centrum medyczne. Do tego warto zwrócić uwagę na ukształtowanie terenu. Zadbaliśmy o to by miejsca noclegowe oraz programowe były bezpieczne np. w przypadku silnego wiatru. Do każdego gniazda można bez problemu dojechać samochodem.  

Tajemnicze skróty  

Osoby przebywające na terenie Zlotu posiadają identyfikator, który daje im dostęp do różnych miejsc w naszym miasteczku. Zarówno uczestnik jak i osoba z kadry ma wydzielone obszary, do których może wejść.  Na każdym identyfikatorze oprócz imienia, nazwiska oraz sprawowanej funkcji wygenerowany został QR KOD i wypisane specjalne skróty. Kody potrzebne są do sprawdzenia czy osoba przebywająca na terenie miasteczka jest w bazie. Służba zabezpieczenia korzystać będzie z takiej możliwości tylko w wyjątkowych sytuacjach.  

Wspólna praca na rzecz bezpieczeństwa  

O bezpieczeństwo na zlocie dba harcerska służba zabezpieczenia, służba medyczna, łączności, logistyki oraz zarządzania kryzysowego i straży pożarnej. Do tego zabezpieczenie wspierają służby zewnętrzne takie jak: Państwowa Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska oraz Wojsko. Aby dostać się na teren miasteczka zlotowego oraz żeby z niego wyjść trzeba przejść przez bramę, na której służbę pełni kadra z zabezpieczenia. To oni kontrolują, kto wchodzi do miasteczka zlotowego i z niego wychodzi. Tak żeby żadna nieuprawniona osoba nie przebywała wśród uczestników.  

Bez wątpienia bezpieczeństwo w tak ogromnym i wspaniałym wydarzeniu jest na pierwszym miejscu. Chcemy, aby każdy uczestnik czuł się komfortowo, pewnie, a przede wszystkim żeby przeżył wspaniałą przygodę.  

Autor: Anna Chromińska 5.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich