20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Już w sierpniu rozpocznie się Zlot ZHP Gdańsk 2018. Drogi rodzicu, zanim jednak wyślesz swoją pociechę w podróż przez Polskę, by mogła dołączyć do grona ponad 12 000 harcerzy, pewnie chciałbyś wiedzieć więcej o krokachjakie podjęliśmy, by Twoje dziecko mogło bezpiecznie spędzić swoją przygodę. 

Każdego dnia, od wyjazdu, aż do powrotu, twoje dziecko będzie spędzało czas w dziewięcioosobowych zastępach.

Na każdy taki zastęp przypada jeden instruktor ZHP. To osoby pełnoletnie, wykwalifikowane, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Włożyli pokłady energii i czasu, by zdobyć stopień instruktorski – dlatego są to właściwe osoby, na właściwym miejscu! Co więcej, będą towarzyszyć swoim zastępom podczas wszystkich zajęć i aktywności, jakie będą odbywać się w trakcie Zlotu, służąc pomocą swoim podopiecznym przez cały czas. 

Nie można mówić o bezpieczeństwie, nie wspominając o zabezpieczeniu medycznym.

Nasza służba medyczna będzie czuwać nad zdrowiem Twojego dziecka 24 godziny na dobę. To prawie 100 osób, posiadających wykształcenie państwowe lub uprawnienia, zdobyte na kursach ratowniczych. Każda z tych osób jest harcerzem. Dodatkowo część z nich pracuje zawodowo jako pielęgniarze i ratownicy medyczni. Na miejscu Zlotu znajdować się będzie również karetka, gwarantująca szybkie skomunikowanie ze szpitalem. 

W trakcie Zlotu działać będzie Służba Zabezpieczania, licząca 100 członków.

Będzie ona odpowiedzialna za bezpieczeństwo na terenie Zlotu. To oni zadbają o to, by nikt niepowołany nie wszedł na teren zlotowiska, wskażą drogę uczestnikom i pokierują ruchem pojazdów. Przez cały Zlot będą współpracować ze służbami państwowymi, utrzymując porządek i będąc gotowymi do rozwiązywania sytuacji kryzysowych. 

Na koniec warto wspomnieć również o Zlotowej Straży Pożarnej.

Do jej zadań zalicza się gaszenie pożarów i zapobieganie im. Każda zmiana obsadzona jest przez cztery osoby, wspierana przez Wojskową Straż Pożarną i strażaków ze Szkoły Pożarniczej. Na terenie Zlotu będzie stacjonował samochód gaśniczy.