16.01.2019

Szaleństwo na wodzie – Moduł Źródło

W ramach modułu programowego Źródło harcerze i harcerki biorą udział w zajęciach nad i na wodzie. Dziś mieli okazję popływać żaglówkami i kajakami.

fot. Piotr Rodzoch / ZHP

Najlepsza mapa morska czy GPS nie zastąpi tego wszystkiego, co trzeba przeżyć w trakcie prawdziwego rejsu, gdzie najważniejsze są decyzje i czyny kapitana, którego głównym zadaniem jest dopasowanie zawartych w locji informacji, do sprawności i możliwości fizycznych załogi, prowadzonej jednostki i własnych umiejętności kapitańskich.

Podczas Modułu Źródło, uczestnicy Zlotu ZHP w Gdańsku biorą udział w wodnej przygodzie. W godzinach porannych wyruszyli do dwóch marin usytuowanych na terenie Wyspy Sobieszewskiej. Po dotarciu na miejsce i wstępnym szkoleniu z bezpieczeństwa, harcerki i harcerze gotowi byli do rozpoczęcia swojej wodnej przygody. W Marinie Błotnik, zlotowicze mogli popływać na łódkach regatowych zwanych optymistami, a także na kajakach. Doskonalili przy tym technikę wiosłowania i rozwijali sprawność fizyczną. Marina Nadwiślańska zaproponowała uczestnikom Zlotu rejs żaglówką po Martwej Wiśle. Załogi żaglówek uczyli się współpracy i odpowiedzialności za swoje stanowisko na pokładzie łodzi.

Dzięki przemyślanemu programowi modułu, uczestnicy w pełni bezpiecznie korzystają z dóbr jakie daje nam Wyspa i piękno jej natury.

Autor: Damian Kłonowski 13.08.2018