12.12.2018
EN
Gdańsk 2018

„Nigdy w życiu nie widziałem tylu ludzi naraz, chcę to zobaczyć!”

Zlot jest już na ostatniej prostej do rozpoczęcia. Kadra w pocie czoła pracuje, aby wszystko było gotowe na jutrzejszy przyjazd uczestników – jakie emocje towarzyszą im w związku z tym faktem?

Na terenie Zlotu, dopracowywane są ostatnie szczegóły. Postanowiliśmy zapytać kadrę, czym zajmowała się przez ostatnie dni oraz co czuje na myśl o rozpoczynającym się jutro największym wydarzeniu harcerskim tego roku.  

„Już prawie wszystko udało nam się rozstawić, potrzebujemy jeszcze dosłownie chwili czasu i sprzętu, żeby wszystko było gotowe. Przeszkodził nam deszcz, ale mamy wszystko pod kontrolą. Trochę przeraża mnie wizja przyjazdu tak dużej ilości uczestników na Zlot, ale na pewno podołamy.” Michał, Kwaterka Zlotowa 

Pomimo zmiennej pogody, nikt nie próżnuje i wypełnia obowiązki wynikające z pełnionej przez siebie służby.
„Przez ostatnie dwa dni rozkładaliśmy namioty, kierowaliśmy ruchem. Nasza rzeczywista praca rozpocznie się po przyjeździe uczestników. Czuję ciekawość. Czeka nas ciekawy dzień, jak i cały Zlot. Większość z nas po raz pierwszy będzie miała styczność z taką ilością ludzi w jednym miejscu, będzie to ciekawym wyzwaniem.” Filip, Harcerska Służba Zabezpieczenia  

Miasteczko Zlotowe rośnie na naszych oczach.
„Po przyjeździe byłem zaskoczony wielkością tego obszaru, który lada moment będzie tętnił życiem i stanie się harcerskim miasteczkiem. Cieszę się, że jestem częścią tak dużego przedsięwzięcia. Jako zlotowa straż pożarna, miałem za zadanie rozstawić gaśnice w odpowiednich punktach, wspólnie przygotowujemy mapki oraz plany ewakuacji.” Krzysztof, Zlotowa Straż Pożarna 

Ilość uczestników Zlotu ZHP Gdańsk 2018, wprawia w osłupienie każdego.
„Jestem pod wrażeniem tak dużej ilości harcerzy w jednym miejscu, szczerze powiedziawszy, nie widziałem nigdy w życiu tylu ludzi naraz, chcę to zobaczyć.” Mateusz, Kwaterka Zlotowa 

Jest to wielkie przedsięwzięcie, które wymagało od organizatorów wiele wysiłku.
„Jestem pod wrażeniem jak dobrze zorganizowane jest to wydarzenie. Każdy aspekt został zaplanowany, jest to nie lada wyzwanie, szczególnie logistycznie. Chylę czoła organizatorom, bo wiem, że wymaga to wiele pracy i nie każdy miałby odwagę się tego podjąć.”  Tomasz, Zespół Medyczny 

Autor: Urszula Sołtysik 5.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich