20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Kurs na wodę! Rusza konkurs Centrum Wychowania Morskiego ZHP

23Z okazji Zlotu ZHP 2018 Centrum Wychowania Morskiego ZHP, wraz z Grupą Energa sponsorem żaglowca Zawisza Czarny, przygotowują konkurs, promując wychowanie wodne i zachowania proekologiczne, nie tylko dla harcerzy.

 

Konkurs „Kurs na wodę” odbędzie się w dwóch odsłonach. Jedna z nich odbędzie się w trakcie trwania Zlotu ZHP i skierowana jest do jego uczestników, którzy, aby zdobyć nagrody, będą musieli poszerzyć swoja wiedzę o żeglarstwie, ekologii i bezpieczeństwie nad wodą. Druga, internetowa część konkursu otwarta jest dla wszystkich chętnych klubów żeglarskich i sportowych, kół, stowarzyszeń i drużyn, które prowadzą wychowanie wodne. To propozycja skierowana szczególnie do tych środowisk pracujących z dziećmi i młodzieżą ucząc żeglowania na Optymistach.

Zasady są konkursu są bardzo proste. Należy wykonać zdjęcie, nanieść na nie odpowiednie hasło i taką grafikę umieścić w portalu Facebook z odpowiednimi #tagami. Grafika ma zachęcać do zachowań proekologicznych nad wodą, a na zdjęciu powinien pojawić się Optymist.

25 najbardziej kreatywnych, przekonywujących i trafnych grafik zostanie nagrodzona paczką, w której znajdą się dwa żagle do Optymista, ufundowane przez Grupę Energa.

„Na małej łódce, takiej jak Optymist, młody człowiek może wszystko zrobić sam. Uczy się odpowiedzialności za siebie i sprzęt, poznaje zasady i nabiera wprawy w żeglowaniu- mówi komendant CWM ZHP hm. Rafał Klepacz. – To wspaniałe przygotowanie do dalszej nauki i właśnie dlatego, wraz z Grupą Energa, chcemy wspierać środowiska które pracują w ten sposób.”

Z regulaminem konkursu można zapoznać się na stronie internetowej CWM ZHP: www.cwm.pl.

Autor: Grzegorz Zieliński 23.07.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich