Komunikat ZHP dotyczący interwencji policji z dnia 9.08

Gdańsk, 10 sierpnia 2018

Komunikat

Informujemy, że zatrzymany przez policję na terenie Wyspy Sobieszewskiej, znany animator kultury i społecznik – Marek W., nie jest związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, a poszkodowany chłopiec nie jest członkiem ZHP oraz nie był uczestnikiem Zlotu ZHP.

Jednocześnie w związku z nieprawdziwymi informacjami zawartymi w artykule „Śledczej 24tv” z dnia 10 sierpnia informujemy, że tytuł artykułu wprowadza czytelników w błąd. Marek W. nie jest członkiem ZHP, nie był uczestnikiem zlotu i nie stanowił kadry zlotu ZHP. Nie pełnił na zlocie żadnej funkcji ani nie realizował żadnych zajęć wychowawczych. Marek W. prowadzi własną działalność, która nie jest w żaden sposób związana ze Związkiem Harcerstwa Polskiego.

Z naszej wiedzy wynika również, że nie jest związany z Urzędem Miejskim w Gdańsku. ZHP nie zostało zapytane przez autora artykułu o stanowisko w sprawie. Dziennikarz portalu nie posiadał akredytacji prasowej, więc nie mógł zostać wpuszczony na teren zlotu. Osoby, które nie wypełnią wniosku i nie mają akredytacji ze sobą nie są wpuszczane na teren Zlotu przez Harcerską Służbę Zabezpieczenia.

Zlot ZHP jest największym wychowawczym wydarzeniem tego lata, a jego uczestnicy są pod opieką ponad 1200 instruktorów i wychowawców, którzy przeszli niezbędne szkolenia związane z wymaganiami, jakie stawia przed nami Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dobro dzieci jest dla nas najważniejszą wartością. Z tego powodu cieszymy się ze wsparcia, którego na miejscu udziela nam Policja, wystawiając swój mobilny posterunek oraz namiot prewencyjny.

Kontakt dla mediów:

Rzecznik prasowy Zlotu ZHP Gdańsk 2018,

phm. Marta Bańka, marta.banka@jpt.zhp.pl, +48 507 146 866.

Rzecznik prasowy ZHP,

hm. Martyna Kowacka, rzecznik@zhp.pl, tel. +48 601 246 164