20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Kadra Zlotu: wielkie możliwości i jeszcze większe wyzwania

Za nami 9 dni Zlotu. Kadra ostatni raz przeprowadza zajęcia w modułach, pracuje nad ostatnimi wydaniami gazet, po raz ostatni wykonuje czynności, które jeszcze niedawno były codziennością… Zapytaliśmy kilka osób, które pracowały nad przebiegiem całego wydarzenia, programem i promocją, o ich wrażenia i przemyślenia na temat całego przedsięwzięcia.

 

Wykonaliśmy kawał świetnej roboty. W naszym zespole każda osoba miała swoje zadania i podołała tej odpowiedzialności, która spoczywała na jej barkach. Każdy mógł też realizować swoje prywatne pasje na rzecz Związku Harcerstwa Polskiego. – druhna Agnieszka

Ogromnie się cieszę, że mogłem dołożyć małą cegiełkę do tak wielkiego i wspaniałego wydarzenia. To co się tu działo będę opowiadał wnukom, siedząc w zimowe wieczory przed kominkiem – druh Robert

Ten zlot to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą niesamowitą atmosferę, w której chce się być i pracować. To duma i świadomość tego, że jestem częścią czegoś naprawdę wielkiego. To codzienne stawianie sobie poprzeczki coraz wyżej, by móc pracować coraz więcej i lepiej. To wielkie możliwości i jeszcze większe wyzwania. – druhna Maja

Teraz, już po fakcie, widzę kilka niedociągnięć. Mam nadzieję, że będzie mi dane pracować przy kolejnym wydarzeniu takiej rangi i polepszyć wszystko to, co teraz było super – druh Maciej

W mojej głowie ciągle tyle się dzieje, że ciężko mi zebrać myśli. Jest super! I nie chcę stąd wracać – chętnie zostanę jeszcze z dwa tygodnie.– druhna Monika

Najcudowniejszym widokiem były te wszystkie uśmiechy uczestników, którzy przychodzili do nas na zajęcia. Dla nich warto było włożyć w ten zlot tyle wysiłku. – druh Mateusz

Czuję zmęczenie, ale takie pozytywne. Bo jak wrócę do domu, odeśpię i odpocznę, to w pamięci pozostanie mi ogromna satysfakcja z tego, co tutaj wszyscy razem stworzyliśmy.– druhna Ania

Duma – to słowo, które najpełniej określa moje myśli, dlatego że pracowałem tutaj z ludźmi, których znam od lat, a za każdym razem tworzymy coraz większy projekt. Duma z tego, jak wygląda nasza praca i z tego, że robimy coraz więcej i więcej. I oczywiście jest jeszcze satysfakcja z mojego zadania, które wykonałem. Harcerstwo kolejny raz dało mi możliwość osobistego rozwoju. – druh Wojtek

Autor: Magdalena Wojtan 15.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich