12.12.2018
EN
Gdańsk 2018

Harcerze tropem nauki na Politechnice Gdańskiej

Zlot zapewnia jednocześnie edukację i zabawę, wykorzystując przy tym mnóstwo pięknych, trójmiejskich placówek.

autor: Szymon Gajdziński

Harcerze mieli okazję podziwiać lub zwiedzić stare kamieniczki i inne budynki Gdańska oraz wykorzystać technologie, z którymi zapoznali ich pracownicy tutejszej uczelni ścisłej.  Uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach poznając pracowanie z wydziału głównego i nanotechnologii oraz tajniki programowania robotów. Po sporej dawce wiedzy nadszedł czas na wielkie wyścigi robotów, które dzięki użyciu podczerwieni i umiejętności rozpoznawania kolorów pokonywały trasę toru. Pomimo atrakcyjności zajęć z małymi maszynami największą popularnością cieszył się zajęcia, które miał miejsce na malowniczym dziedzińcu Heweliusza. O pokazach elektryczności i najróżniejszych doświadczeniach głośno jeszcze było w drodze powrotnej.

Niepodważalnym atutem modułu była jego różnorodność, dzięki której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy mieli szanse wystawić na próbę swoją kreatywność oraz precyzję i myślę, że nie jedna próba została zakończona sukcesem. Część harcerzy wyraziła nawet chęć do wykorzystania nabytych umiejętności w czasie cotygodniowych zbiórek. Organizatorom modułu serdecznie gratulujemy!

Jedynym czynnikiem, który mógł dzisiaj działać na niekorzyść zajęć była pogoda, która nie oszczędzała naszych harcerzy – wysokie temperatury nie ustąpiły dzisiaj na chwilę. Mimo to uczestnicy jeździli po Gdańsku w poszukiwaniu wrażeń, nie przejmując się trudnymi warunkami. Osobiście nigdy nie byłem zbyt technicznym człowiekiem, a zajęcia wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeśli naukę można przedstawiać w taki ciekawy i nowoczesny sposób, nie mamy co się martwić o przyszłe pokolenia oraz o rozwój naszych wychowanków.

Bardzo się ucieszyłem, gdy zobaczyłem, jak pozytywnie nastawiony jest do nas, harcerzy, personel politechniki. Widać było, że chcieli dać nam jak najwięcej możliwości i że traktują poważnie naszą chęć rozwoju. Takie zajęcia bardzo dobrze wyglądają w oczach ludzi „z zewnątrz”. Świetnie, że pokazujemy się właśnie jako aktywni i żądni wiedzy.

Więcej artykułów znajdziecie w  dzisiejszym wydaniu gazety Skauta Gdańskiego

Autor: Damian Kłonowski 10.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich