20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Bohaterowie Sobieszewskiej Wyspy

Zlot ZHP w Gdańsku powoli zmierza ku końcowi. Nie byłoby tak złożonego i ambitnego wydarzenia, gdyby nie ludzie. Instruktorzy i przyjaciele harcerstwa, którzy kilkanaście miesięcy wcześniej z wielkim zaangażowaniem rozpoczęli przygotowania do Zlotu. a w trakcie jego trwania przykładali szczególną uwagę do wdrażania planów w życie. 

fot. Arkadiusz Wydro / ZHP

Sztab organizacyjny i administracja, kadra programowa, zespoły kwatermistrzowskie, służby dbające o nasze bezpieczeństwo, centrum prasowe i nadawcze – wszyscy przez cały Zlot dbali o to, by uczestnicy mogli bawić się, uczyć, nieść pomoc, a w szczególności radośnie spędzić 10 dni na Wyspie Sobieszewskiej.  Każdy pion kadry odpowiedzialny był za inne zadanie.   

Nasze miasteczko zlotowe powstało przy współpracy instruktorów i harcerzy odpowiedzialnych za aspekty kwatermistrzowskie i logistyczne przedsięwzięcia. Blisko tysiąc pięćset osób układało program wychowawczy, którego doświadczali harcerze i harcerki obecni w miasteczku zlotowym. Dzięki kadrze modułów programowych, uczestnicy wzięli udział w rozmaitych zajęciach wspierających ich wszechstronny rozwój, poznali Gdańsk i mieli szansę nieść pomoc lokalnej społeczności. Pion mediów relacjonował wszystkie wydarzenia na portalu internetowym przedsięwzięcia i mediach społecznościowych ZHP. W ramach działalności centrum prasowego i nadawczego codziennie powstawał nowy numer gazety zlotowej – Skauta Gdańskiego. Fotoreporterzy śledzili przygody harcerzy i harcerek, aby uwiecznić niezapomniane chwile. Przez 10 dni Radio ZHP towarzyszyło zlotowiczom i mieszkańcom Gdańska, podczas podróży, wycieczek i zajęć. Harcerska Służba Zabezpieczenia, Ratownicy ZHP, sztab zarządzania kryzysowego, straż pożarna i policja – wiele służb czuwało nad bezpieczeństwem oraz komfortem życia uczestników i kadry.  

Kadra Zlotu przyjechała na Wyspę Sobieszewską, aby przez dwa tygodnie tworzyć największe wydarzenie programowe ostatnich lat. Jak głosi hasło Zlotu, „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”, podjęli wyzwanie teraz. A przyświecał im jeden cel – aby zostawić świat trochę lepszym. 

Autor: Damian Kłonowski 15.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich