20.10.2019
EN
Gdańsk 2018

Biedronki na Zlocie od kulis.

Uczestnicy i uczestniczki zaopatrują się tutaj we wszystko czego potrzebują. Przygotowywanie posiłków rozpoczynają zawsze od wizyty w ich namiocie. Mowa oczywiście o zlotowych Biedronkach. Porozmawialiśmy ze Starszym Menadżerem sprzedaży JMP – opiekunem projektu ZHP – panem Marcinem Wojtasem by dowiedzieć się jak markety funkcjonowały od kulis.

fot. Sebastian Strachowski / ZHP

Kto wyszedł z inicjatywą, żeby Biedronka obsługiwała markety zlotowe? 

Inicjatywa wyszła od Związku Harcerstwa Polskiego. Do centrali wpłynął list z pytaniem czy nie bylibyśmy zainteresowani złożeniem oferty. I jak widać wszystko zostało spięte, jesteśmy tu z wami na miejscu. 

Czy pracownicy, którzy tu pracują przybyli z innych placówek czy zostali zatrudnieni dodatkowo? 

Są i tacy, i tacy. Niektórzy są delegowani. Na co dzień pracują w innych sklepach. Jest to forma oddelegowania bardziej dla osób chętnych, które też chciały brać udział w takim projekcie. Osoby zostały również zatrudnione stricte pod ten projekt, przez nas lub przez agencje pracy tymczasowej, z którymi współpracujemy.

Jak skomplikowane logistycznie jest obsługiwanie dodatkowych 5 sklepów? 

Generalnie nie różni się to praktycznie niczym, tak jak byłby obsługiwany każdy inny sklep. Tak samo działa to, w każdej innej placówce. Utrudnienia są natomiast takie, że to dość specyficzne warunki, czyli teren pola, sklepy w namiotach, ograniczony asortyment, ilość osób, która się przewija przez te sklepy oraz podział formy sklepów między komercyjną a wydawkową. Jest to bardzo duże przedsięwzięcie i doświadczenie dla nas. Zaangażowana jest w to bardzo duża liczba osób, nie tylko tych widocznych tutaj, ale też np. centrum logistyczne, kierowcy itd. 

Przypomnijmy tylko, że to właśnie Biedronka obsługiwała markety zlotowe, które zaopatrywały uczestników w żywność oraz inne niezbędne do biwakowania produkty. Bardzo dziękujemy im za wsparcie i wspólnie spędzony Zlot. 

Autor: Hubert Jezierski 15.08.2018

Aktualności

16.08.2018 Przyszłość zaczęła się dziś

16.08.2018 Patrz szerzej! Zmieniaj świat!

16.08.2018 Przy innym ogniu w inną noc…

16.08.2018 Zacznij zmieniać świat od dziś! 

16.08.2018 Komunikat Komendy Zlotu dotyczący uszkodzenia jachtów w marinie na Martwej Wiśle

16.08.2018 Wizyta Naczelnego Skauta na ziemiach polskich