PROGRAM ZLOTU

Te elementy programu będą obywać się po obiadokolacji w różnych przestrzeniach wspólnych miasteczka zlotowego. Sam możesz zdecydować, co jest dla Ciebie najbardziej interesujące! Wieczory zlotowe spędzaj ze swoimi przyjaciółmi lub poznawaj nowych!

Ceremonia Otwarcia (7 sierpnia)

To będzie pierwszy dzień zlotu. Dzień, w którym rozpocznie się Twoja wielka przygoda! Wieczorem, w trakcie Ceremonii Otwarcia wspólnie ze wszystkimi harcerzami będziemy świętować ten moment. Wtedy także zapłonie Watra Stulecia ZHP.

Dzień Regionów (12 sierpnia)

W trakcie Dnia Regionów będziemy świętować różnorodność naszych Małych Ojczyzn. Ten dzień będzie powiązany także z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda drużyna i każda chorągiew tego dnia będzie prezentować w aktywny sposób te elementy swojego dziedzictwa kulturowego i historycznego, z których jest najbardziej dumna. Poznacie folklor, zwyczaje, tradycje, zabawy, tańce i potrawy z różnych zakątków Polski. Poczujecie różnorodność, która buduje naszą wspólnotę!

Ceremonia Zamknięcia (15 sierpnia)

Zanim wrócimy do naszych domów, w trakcie Ceremonii Zamknięcia Zlotu i całego Dnia Zamknięcia wspólnie zastanowimy się nad przesłaniem i zadaniem, które stawiamy sobie w 100. urodziny ZHP. Ten dzień będzie pierwszym dniem nowego stulecia ZHP.

PROGRAM ZLOTU