PROGRAM ZLOTU

W trakcie zlotu trzy dni będą wspólne dla wszystkich gniazd. Uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego świętowania najważniejszych momentów zlotu oraz poznawania nowych przyjaciół z innych chorągwi

Dzień Otwarcia (7 sierpnia)

To będzie pierwszy dzień zlotu. Dzień, w którym rozpocznie się Twoja wielka przygoda! Wieczorem, w trakcie Ceremonii Otwarcia wspólnie ze wszystkimi harcerzami będziemy świętować ten moment. Wtedy także zapłonie Watra Stulecia ZHP.

Dzień Regionów (12 sierpnia)

W trakcie Dnia Regionów będziemy świętować różnorodność naszych Małych Ojczyzn. Ten dzień będzie powiązany także z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda drużyna i każda chorągiew tego dnia będzie prezentować w aktywny sposób te elementy swojego dziedzictwa kulturowego i historycznego, z których jest najbardziej dumna. Poznacie folklor, zwyczaje, tradycje, zabawy, tańce i potrawy z różnych zakątków Polski. Poczujecie różnorodność, która buduje naszą wspólnotę!

Dzień Zamknięcia (15 sierpnia)

Zanim wrócimy do naszych domów, w trakcie Ceremonii Zamknięcia Zlotu i całego Dnia Zamknięcia wspólnie zastanowimy się nad przesłaniem i zadaniem, które stawiamy sobie w 100. urodziny ZHP. Ten dzień będzie pierwszym dniem nowego stulecia ZHP.